Léto s Arrivou

Léto s Arrivou
20. června 2017 | Chystáte se užít si letní prázdniny v Česku aktivně – v sedle kola, s pádlem v ruce nebo jen po svých? V tom případě by se vám mohly hodit informace o tom, jak si zjednodušit přepravu z místa na místo pomocí našich spojů.

Cyklobusy a turistické autobusy ve Východních Čechách

Od soboty 3. června letos poprvé vyjede pět speciálních cyklobusových linek Arrivy, které dopraví výletníky i s koly, elektrokoly a koloběžkami až na hřeben Orlických hor. Cyklobusy z Hradce Králové, Jaroměře, Nového Města, Chrudimi nebo Náchoda budou jezdit o sobotách, nedělích a svátcích až do 30. září. Jedna z linek zaveze cykloturisty i do polské části Orlických hor. Další linka míří z Pardubic a Chrudimi do Železných hor. Na své si přijdou i pěší turisté díky speciálním turistbusům z Pardubic a Nového Města nad Metují. Doplní je cyklobusy do Krkonoš, tzv. Krkobusy, které budou jezdit také do 30. září.

Více informací najdete ZDE.

Cyklobusy v Beskydech

Rovněž od 3. června funguje již popáté cyklobusová linka v moravskoslezských Beskydech. Zajišťuje dopravu cyklistů z Přerova na česko-slovenskou hranici, na Bumbálku. Cyklobus bude jezdit údolím Bečvy o sobotách a nedělích, během letních prázdnin pojede navíc i v pátek. Kromě kol přepravuje autobus se speciálním přívěsem i elektrokola a terénní koloběžky, stejně jako východočeské spoje.

Více informací najdete ZDE.

Cyklobusy na Čerchov

Cyklobusová linka společnosti ARRIVA Střední Čechy i letos dopraví cyklisty z Domažlic nebo České Kubice na česko-německé pomezí, na rozhlednu Čerchov. Cyklobus jezdí o sobotách, nedělích a svátcích od 3. června do 30. září. Kromě kol přepravuje i elektrokola a terénní koloběžky. Z nejvyššího vrcholu Českého lesa se mohou dostat do údolí spoustou krásných cest lemovaných studánkami.

Více informací najdete ZDE

Vlakem a autobusem na vodu

O našich vlacích z Prahy do jižních Čech už jste nejspíš slyšeli. Expresy jezdí každou sobotu, neděli a o státních svátcích z pražského hlavního nádraží přes Tábora, České Budějovice a Český Krumlov až do Nové Pece. Kromě výletu za památkami je tato linka vhodná i pro tursty, kteří míří do přírody na túru, nakola nebo na vodu. V železničních stanicích Český Krumlov a Černá v Pošumaví totiž navazují naše expresní vlaky garantovanými přestupy na autobusy Jihočeského vodáckého autobusu ve/ze směru Frymburk, Lipno nad Vltavou a Vyšší Brod. Aktuálně se řeší, abyste si pro větší pohodlí na tyto spoje mohli zakoupit přestupní jízdenku a dojet tak do cíle pohodlně a bez stresu.

Více informací o Jihočeském vodáckém autobusu najdete ZDE.

Za Světluškou do tmy

Mobilní Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují nevidomí kavárníci na palubě zatemněného autobusu, vyráží opět na turné po České republice. Autobus věnovala Světlušce ARRIVA. Kavárna POTMĚ zahájila svou letošní pouť v Praze na Náměstí Míru a na stejnojmenném náměstí ve Zlíně. Od června jsou zastávky následující: 

28.–29.6. HRADEC KRÁLOVÉ / Velké náměstí

30.6. PARDUBICE / Masarykovo náměstí

4.–5.7. JIHLAVA / Masarykovo náměstí

16.–17.8. PLZEŇ / náměstí Republiky

19.–20.8. OSEK / ul. Obránců míru

23.–25.8. BRNO / náměstí Svobody

15.–17.9. JIČÍN / Valdštejnovo náměstí

22.–24.9. OSTRAVA / před OC Nová Karolina

Více informací ZDE.