Tiskové zprávy

Zavádíme nové cyklobusy na Prostějovsku

Zavádíme nové cyklobusy na Prostějovsku

4. května 2018

5. května vyjedou na Prostějovsku poprvé cyklobusy Arrivy, za finančního přispění města Prostějova. Celkem dvě linky svezou cyklisty do oblasti Drahanské vrchoviny, konkrétně do Protivanova. Cyklobusové linky pojedou o sobotách, nedělích a ve dnech státních svátků až do 30. září. Cestu do Protivanova zahajují cyklobusy ráno a kolem poledne.

Teplické cyklobusy zahajují sezonu

26. dubna 2018

V sobotu 28. dubna vyrazí letos poprvé teplické cyklobusy Arriva. Budou jezdit o víkendech a o svátcích, sedmkrát denně. Cyklisti se s nimi dostanou na Moldavu a na Komáří vížku. 30. června pak přibude spoj, který pojede ve všední dny. Poplatek za přepravu kola činí 20 Kč. Souprava autobusu s přívěsem uveze 20 kol.

Moravské skibusy opět vyrážejí

Moravské skibusy opět vyrážejí

22. prosince 2017

Severomoravské skibusy vyrazí tradičně na Štěpána v úterý 26. prosince. Lyžaře a snowboardisty z Ostravy, Nového Jičína, Olomouce, nebo Krnova zavezou o zimních víkendech a svátcích až na vrcholky Beskyd a Jeseníků. Jezdit budou až do března, s výjimkou skibusu z Krnova, ten je plánován až do dubna.

Měníme logo a vizuální styl

Měníme logo a vizuální styl

23. listopadu 2017

Ve všech čtrnácti evropských zemích, kde je Arriva aktivní, prochází společnost postupnou změnou vizuální identity – mění logo, barvy i font používaného písma. Novinky se začínají objevovat už i v České republice. Oficiálně představila Arriva v Praze nové logo ve středu 22. listopadu na veletrhu CZECHBUS.

Spouštíme předprodej dle nových jízdních řádů

21. listopadu 2017

V úterý 21. listopadu spouští Arriva předprodej jízdenek na své vlakové linky pro nový jízdní řád, který začne platit v neděli 10. prosince. Největší změnou v jízdních řádech Arrivy bude kratší jízdní doba vlakových expresů, které spojují Prahu se Slováckem a Nitrou, a zavedení sezonního provozu na lince z Prahy do Nové Pece.

Elektrobusy v BB Centru přepravily přes milion pasažérů

Elektrobusy v BB Centru přepravily přes milion pasažérů

10. listopadu 2017

České elektrobusy značky SOR na trase pravidelné linky BB1 a BB2 v pražském BB Centru přepravily již více než jeden milion pasažérů. Linky spojují multifunkční areál BB Centrum se stanicí metra Budějovická a od února 2016 najely elektrobusy téměř 70 tisíc kilometrů. Jedná se o společný projekt společnosti PASSERINVEST GROUP, Skupiny ČEZ a dopravní společnosti ARRIVA.

Čerchovský cyklobus ukončil sezonu

Čerchovský cyklobus ukončil sezonu

19. října 2017

19. října proběhlo slavnostní rozloučení s letošní sezonou čerchovského cyklobusu. Ten o víkendech spojuje Českou republiku s Bavorskem. Linka oblíbená mezi turisty a rodinami přepravila bezmála čtyři tisíce cestujících, 106 kol a najela 9 750 kilometrů.

Den maminek v Teplicích

Den maminek v Teplicích

20. září 2017

V sobotu si mohou všechny dívky, slečny, paní i maminky vyzkoušet řízení autobusu a trolejbusu v Teplicích, a to v rámci akce Den maminek, která se koná v sobotu 23. září 2017 mezi 13. a 17. hodinou ve vozovně trolejbusů ARRIVA CITY v Teplicích.

Na Kladensku vyjíždí nové plynové autobusy

29. června 2017

V těchto dnech začínají na Kladensku jezdit nové autobusy na stlačený zemní plyn, do provozu je nasazuje společnost ČSAD MHD Kladno ze skupiny Arriva. Osmnáct standardních autobusů a devět kloubových vozů bude jezdit především na příměstských linkách PID i na některých spojích SID. Všechny autobusy jsou nízkopodlažní, mají klimatizaci a také wi-fi. Celkem jich Arriva nakoupila 27.

Bezkontaktní platby v Třinci

16. června 2017

Město Třinec společně s Arrivou Morava chystají novinku pro cestující v místní MHD. Od 1. října budou mít všichni možnost platit jízdné v autobusech třinecké MHD bezkontaktními platebními kartami všech bank. Místo hledání drobných bude stačit jedno pípnutí u řidiče jako v supermarketu.