Arriva zveřejnila ceník svých vlakových spojů a spustila předprodej jízdenek

Arriva zveřejnila ceník svých vlakových spojů a spustila předprodej jízdenek
22. února 2016 | Arriva vstupuje na železniční trh v České republice. V pondělí 29. února se rozjedou její rychlé spěšné vlaky na trase Praha – Čerčany – Benešov a v sobotu 5. března zahájí provoz na přímé lince Praha – Olomouc – Uherské Hradiště – Trenčín....

Arriva vstupuje na železniční trh v České republice. V pondělí 29. února se rozjedou její rychlé spěšné vlaky na trase Praha – Čerčany – Benešov a v sobotu 5. března zahájí provoz na přímé lince Praha – Olomouc – Uherské Hradiště – Trenčín. Dnes ve 12 hodin spustila Arriva e-shop s jízdenkami na www.arriva-vlaky.cz a zveřejnila kompletní ceníky jízdného.

„Chceme co nejjednodušší tarif, nabízíme základní jízdné, zpáteční jízdné, slevu pro studenty na ISIC a velmi výrazně zlevněné týdenní a měsíční jízdenky pro pravidelné cesty na benešovské lince,“ říká generální ředitel Arriva Daniel Adamka. „Malé děti a kočárky vozíme zdarma, děti ve věku 6–15 let za polovinu, studenty ve věku 15–26 let se slevou až 40 procent a držitele průkazů ZTP a ZTP/P se slevou 75 procent. Snažili jsme se nabídnout výhodnější ceny, než jaké na těchto trasách doposud platily.“

V e-shopu na webu www.arriva-vlaky.cz si už mohou cestující kupovat jízdenky na první spoje do Benešova i do Trenčína. Jízdenku, která cestujícímu přijde emailem, není třeba tisknout, stačí ji mít v notebooku, tabletu nebo chytrém telefonu. Jízdenky na lince do Benešova jsou na internetu levnější než ve vlaku.

Praha – Benešov

První spěšné vlaky Arrivy vyjedou mezi Prahou a Benešovem v pondělí 29. února 2016. Budou jezdit od pondělí do pátku každé dvě hodiny (s výjimkou dopoledního sedla). V Praze zastaví na hlavním nádraží, ve Vršovicích, Strašnicích a v Hostivaři a dovezou lidi rychle do Mnichovic, Senohrab, Čerčan a Benešova.

 Jízdné Praha – Benešov

 • Základní jízdné:                                                                    50 Kč jednosměrné, zpáteční 95 Kč
 • Jízdné pro studenty s ISIC kartou (sleva 10 %)                   45 Kč jednosměrné, zpáteční 85 Kč
 • Žákovské jízdné (studenti 15–26 let):                                  30 Kč jednosměrné, zpáteční 57 Kč
 • Jízdní kolo nebo pes:                                                           Jednotná cena 10 Kč
 • Týdenní jízdenka pro pravidelné dojíždění:                         200 Kč jednosměrná, 380 zpáteční
 • V případě týdenní jízdenky cestující platí pouze cenu za čtyři dny a pátý jezdí zdarma.
 • Měsíční jízdenka pro pravidelné dojíždění:                         700 Kč jednosměrná, 1330 zpáteční 
 • U měsíční jízdenky platí cestujících pouze cenu za prvních 14 prac. dní, zbytek pracovních dní v daném měsíci jezdí zdarma.

Akční jízdné na internetu: Základní jízdenky zakoupené pro linku Praha – Benešov jsou na internetu automaticky o 5 Kč levnější. Z této snížené ceny se pak vypočítávají další slevy. Základní jízdné Z Benešova do Prahy tak stojí jedním směrem na internetu 45 Kč, zpáteční jízdenka 90 Kč, jízdenka s ISIC kartou na internetu stojí jen 40 Kč…

Jízdenky zakoupené přes internet se na trase Praha – Benešov nevážou na konkrétní sedadlo ani spoj. Cestující může jízdenku využít kdykoliv během dne, na který si ji koupil.

V každém směru vypraví Arriva sedm spojů:

Odjezdy z Prahy do Benešova: 6:02, 8:02, 12:02, 14.02, 16:02, 18:02, 20:02.
Odjezdy z Benešova do Prahy:  5:06, 7:06, 9:06, 13:06, 15:06, 17:06, 19:06.

„Zastavíme ve větších sídlech, která stále ještě nemají s Prahou rychlé vlakové spojení,“ říká ředitel Arriva Vlaky Jiří Nálevka. „V Mnichovicích, Senohrabech a Čerčanech žije obrovské množství lidí, ale pokud chtějí do centra Prahy, musí jet osobním vlakem. Spěšné vlaky tu chybí. Do Čerčan je to z pražského hlavního nádraží dnes osobním vlakem 53 minut, my dopravíme cestující na stejné trase za 41 minut. To je velmi výrazná časová úspora.“

Praha – Trenčín

Mezi Prahou a Trenčínem vypraví Arriva dva víkendové expresy, které těchto 407 km ujedou přibližně za 5 hodin. Z Prahy vyjede expres Arrivy vždy v sobotu ráno v 8:40 a do Trenčína dorazí ve 13:42. Zpět z Trenčína se vydá v neděli odpoledne ve 14:19 a do Prahy přijede v 19:24. Arriva tak vstoupí na český železniční trh svou první mezinárodní dálkovou vlakovou linkou v historii.

Jízdné Praha – Trenčín

 • Základní jízdné:                                                                      350 Kč
 • Jízdné pro studenty s ISIC kartou:                                         315 Kč
 • Žákovské jízdné (studenti 15–26 let):                                    262 Kč
 • Jízdní kolo nebo pes:                                      Jednotná cena 25 Kč

Jízdné Praha – Uherský Brod

 • Základní jízdné:                                                                      290 Kč
 • Jízdné pro studenty s ISIC kartou:                                         261 Kč
 • Žákovské jízdné (studenti 15–26 let):                                    217 Kč
 • Jízdní kolo nebo pes:                                      Jednotná cena 25 Kč

Při on-line nákupu jízdenek na trase Praha – Trenčín bude mít cestující automaticky bezplatně garantováno místo k sezení, konkrétní sedadlo si vybere rovnou v e-shopu. Uvedené ceny jsou jen příkladem z celého tarifu. Kompletní tarif s jízdným do všech stanic na trase je k dispozici na www.arriva-vlaky.cz

S pětihodinovou jízdní dobou mezi Prahou a Trenčínem bude vlak rychlejší než většina autobusových spojů na této trase. „Počítám, že největší zájem bude o přímé spojení z Uherského Brodu, Bojkovic, Slavičína nebo Bylnice do Prahy,“ říká ředitel Arriva vlaky Jiří Nálevka. „Právě z těchto míst neexistuje žádné expresní přímé spojení s hlavním městem. Buď musíte přestupovat, nebo využít často zastavující rychlíky z Luhačovic. Zajímavý bude i Trenčín. Žádný přímý vlak z Prahy nebo Olomouce do Trenčína nejezdí.

Kontakt na Arrivu: Facebook a speciální email

Všechny požadavky a dotazy cestujících je připraven vyřizovat tým zákaznické podpory Arriva vlaky:
Email: info@arriva-vlaky.cz    FB: www.facebook.com/ArrivaVlaky

 

Kontakt pro novináře:

Roman Smetka
Ewing Public Relations
M: +420 606 940 099
E: smetka@ewingpr.cz

O Arrivě

ARRIVA v České republice provozuje 2 000 autobusů, 35 trolejbusů, 5 vlaků osobní dopravy a zaměstnává téměř 3 200 zaměstnanců. Celkový obrat skupiny převyšuje 4 miliardy korun. Hlavní činností skupiny je linková autobusová doprava. Na trhu pravidelné osobní autobusové dopravy v České republice zaujímá ARRIVA vedoucí postavení. Ročně přepraví přes 115 milionů cestujících. ARRIVA v Česká republice je součásti skupiny ARRIVA, jedné z největších dopravních společností v Evropě, která zaměstnává 55 000 lidí a ročně přepraví více než 2,2 miliardy cestujících ve 14 evropských zemích.