Den maminek v Teplicích

Den maminek v Teplicích
20. září 2017 | V sobotu si mohou všechny dívky, slečny, paní i maminky vyzkoušet řízení autobusu a trolejbusu v Teplicích, a to v rámci akce Den maminek, která se koná v sobotu 23. září 2017 mezi 13. a 17. hodinou ve vozovně trolejbusů ARRIVA CITY v Teplicích.

ARRIVA CITY se cíleně snaží oslovit potenciální řidičky. Připravila pro ně proto speciální akci, ve které je oslovuje: „Holky, kluci, vaše mamka ještě neřídí trolejbus nebo autobus?“

„V sobotu odpoledne mohou všechny slečny a paní přijít do naší teplické vozovny trolejbusů a mohou si profesi za volantem autobusu nebo trolejbusu vyzkoušet. Věřím, že některé z nich se to zalíbí a začne o dráze profesionální řidičky uvažovat. Jsme připravení maminkám s malými dětmi nabídnout i poloviční úvazky. Jedna by jezdila ráno, druhá odpoledne a další týden by si to prohodily,“ říká Petr Havlík, obchodní ředitel ARRIVA CITY.

Ženy za volantem v Teplicích již podruhé

„Podobnou akci jsme uspořádali už v roce 2015. Ukázali jsme, že řízení autobusu nebo trolejbusu v současnosti není práce pouze a výhradně pro muže, ale díky moderní technice a třeba posilovačům řízení mohou řídit i ženy,“ popisuje dále Havlík. „Akce se velmi vydařila, přivedla k nám několik řidičů a mezi nimi i devět žen. Dnes se tedy můžeme pochlubit celkovým počtem 22 řidiček ze 173 řidičů,“ uzavírá Havlík.

V sobotu se vyřádí i děti

Na sobotní odpoledne je připraven nejen program pro potenciální řidiče a řidičky, ale užijí si ho i děti. Ve vozovně bude skákací hrad, výstava vozidel MHD pro technické nadšence, prohlídka měnírny a armatur trolejového vedení nebo soutěže a historická linka mezi Benešovým náměstím a dopravním podnikem.