Vyhledat spoj
Menu
Menu

Arriva si odnesla ocenění z veletrhu CzechBus 2018

Výstaviště v pražských Holešovicích hostilo už osmý ročník středoevropského veletrhu autobusů CZECHBUS 2018.

K vidění byly nejen autobusové stálice, ale i novinky. Společnost Scania ukázala městský Citywide LF, který provozujeme v rámci MHD v Českém Těšíně. Společnost Škoda Electric představila nový elektrobus Škoda 29BB.

Zájemci mohli obdivovat také historické autobusy jako je Karosa ŠD11.2036 s vlekem Karosa LP30. Nechyběl ani autobus Škoda 706 RTO Lux nebo historický vůz Praga RND. Mezi historickými krasavci se ukázal také vůz Škoda-Liaz 706 RT-TN s návěsem Karosa NO 80 ČSAP.

Mimo autobusů, odbavovací a zobrazovací techniky a dalších věcí spojených s veřejnou dopravou mohli zájemci navštívit také náš stánek a vyzkoušet si simulátor řízení autobusu. A ten byl jako tradičně v obležení, což neuniklo ani odborné porotě, která oceňovala jednotlivé expozice na veletrhu.

Arriva získala 3. místo za provedení expozice do 100 m2. Na diplomu, který na slavnostním večeru převzala personální ředitelka Lucia Kunešová, porota uvedla, že ocenění nám uděluje za „Interaktivní pojetí expozice s edukativním dosahem“.

Děkujeme a budeme se těšit zase příští rok!