Arriva zajistí autobusovou dopravu v Plzeňském kraji

Už příští rok se cestující autobusovou linkovou dopravou svezou novými autobusy. Arriva vyhrála výběrové řízení pro zajištění dopravy v Plzeňském kraji v letech 2020-2030.

Společnost ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, která zvítězila v obou soutěžních celcích Sever a Jih, nasadí na krajské linky kompletní flotilu nových autobusů. Veškerá vozidla pro provoz na autobusových linkách v Plzeňském kraji budou pořízena jako zcela nová, částečně nízkopodlažní, vybavená klimatizací pro zajištění tepelné pohody. Na vybraných, páteřních linkách budou moci cestující využít připojení k Wi-Fi a přepravu kol. Nástup Arrivy s sebou přinese masivní nárůst kvality služeb pro cestující.

 „Mám velikou radost, že budeme zajišťovat autobusovou dopravu pro Plzeňský kraj. Cestující se mohou těšit na více než 300 úplně nových nízkopodlažních autobusů, které budou klimatizované a nabídnou vysoký komfort cestování. V každém autobuse bude samozřejmostí Wi-Fi připojení k internetu a možnost si nabít třeba mobil nebo tablet přes vestavěné USB nabíječky,“ vysvětluje generální ředitel Arrivy Daniel Adamka.

Ve fotogalerii se podívejte, jak podpis smlouvy na krajském úřadě v Plzni probíhal.