MHD v Trutnově od února nově a ekologicky

Od 5. února dochází v provozování MHD Trutnov k zásadní inovaci.

Po proběhnuvším výběrovém řízení dojde od února 2019 k nasazení zcela nových autobusů. Jedná se o tři kloubové autobusy s pohonem na CNG a další čtyři "krátké" elektrobusy. Všechna vozidla jsou provedena v korporátním lakování holdingu ARRIVA, nicméně jsou na nich i některé další grafické prvky, odkazující na místo jejich nasazení. Do zkušebního provozu budou vozy nasazeny 1. února, plnohodnotný provoz bude spuštěn 5. února 2019.

Společně s výměnou vozidel dochází i k podstatné modernizaci odbavovacího systému. Stávající odbavovací zařízení Emtest budou ze systému stažena a vozidla budou vybavena novými zařízeními výrobce Telmax s.r.o. Vysoké Mýto. Ta již umožňují kromě jiného i využití standartních bankovních karet, a to jak pro platbu jednoduchého jízdného, tak i pro nákup časových kupónů. Stávající dopravní karty Osnado zůstanou dále v provozu a cestující je budou moci stále používat, nicméně pouze do data ukončení jejich životnosti a nové se již vydávat nebudou.
V souvislosti s přechodem na novou odbavovací techniku dochází ještě k jedné změně - stávající dopravní karty Osnado nelze z technických důvodů na zařízeních Telmax použít jako elektronickou peněženku. K tomuto účelu je možné nově použít karty IREDO, ale i tak se jedná o řešení dočasné, kterému se lze vyhnout používáním již zmíněné bankovní karty. 

Popis nového odbavovacího systému a základní informace pro cestující najdete na odkazu níže.