Vyhledat spoj
Menu
Menu

V Českém Těšíně vyjedou nové autobusy Scania Citywide

Český Těšín se od nového roku dočká revoluce v cestovaní místní MHD.

ARRIVA MORAVA bude od 1. ledna 2019 zajišťovat MHD v Českém Těšíně dalších deset let!

Hlavní podmínkou města bylo pořízení nových vozidel. Dopravce poptával autobusy napříč výrobci, aby vyšel městu vstříc a občané dostali to nejlepší, co trh nabízí. Ve městě se proto objeví čtyři nové, moderní autobusy Scania Citywide. Tyto autobusy jsou velice šetrné k životnímu prostředí, jelikož plní nejpřísnější emisní normy. Vozidla přepraví 85 cestujících, v interiéru je 22 pevných sedadel a tři sklopná v prostoru pro kočárek. Vozidlo je plně nízkopodlažní a vybaveno nájezdovou rampou pro cestující na invalidním vozíku.

Interiér si cestující jistě zamilují. Hlavní dominantou jsou sedadla se žlutým potahem, které nejenže skvěle vypadají, perfektně se na nich sedí, ale mají speciální úpravu, která zajišťuje antibakteriální vlastnosti a navíc jsou voděodolná. Tzn. maximální čistotu a pohodlí po celou dobu provozu.

Nejvíce zatěžovaným prvkem po pneumatikách je podlaha. Ta je opatřená speciální protiskluzovou úpravou a svým designem se přibližuje plovoucí podlaze v obývacím pokoji. V interiéru zaujmou nerezová madla, která jsou hygieničtější a bezúdržbová.

Město pamatovalo i na mladší cestující, kteří potřebují mít svůj mobil stále plně nabitý. Ve vozidle je na třech místech USB port pro dobíjení mobilních zařízení.

V letních měsících bude cestovaní příjemnější nejen díky použití celovozové klimatizace, ale i díky temnějšímu tónování bočních oken, které nepropustí do interiéru sluneční paprsky. Interiér se poté tolik nepřehřívá a klimatizace je účinnější.

Informační systém se skládá ze standardních prvků, ovšem přední informační panel má větší rozměry, než je v našich končinách obvyklé. Využili jsme prostor celé horní části čelního okna tak, aby linka a směr zobrazený na panelu byl dobře viditelný.

Exteriér autobusu je proveden dle design manuálu města a dotváří podobu moderního dopravního prostředku v moderním městě.

Technická specifikace:

 

Délka x šířka

10,89 x 2,55 m

Výška

2,99 m

Kapacita vozidla

25 sedadel (včetně 2 sklopných) + 1 vozík

Konfigurace dveří

2-2-2

Motor a palivo

9-litrový řadový 5-válcový motor Scania, palivo nafta, 250 hp (184 kW) při 1900 ot/min, krouticí moment 1250 Nm při 1000 – 13500 ot/min, nádrž 300 litrů, 45 litrů AD-blue

Převodovka

6-stupňová automatická převodovka ZF Ecolife
D-N-R volič řazení
Program řazení ZF-Ecolife TOPODYN ECO
Omezovač rychlosti – 85 km/h
Převod zadní nápravy 5,12

Emise

Euro 6

Interiér

sedadla Ster 8MS, Isri komfortní, otočné sedadlo řidiče, bezpečnostní kabina řidiče, prostor pro invalidní vozík, integrovaná rampa pro invalidní vozík, jednoduché zasklení oken, palubní počítač Colour Plus, display zatížení náprav, antibakteriální a voděodolné potahy sedadel, podlaha v dřevěném dekoru, nerezové přídržné tyče pro cestující

Vybavení

Scania Drive Support, telematická jednotka, klimatizace prostoru cestujících, oddělená klimatizace řidiče, Bi-LED světlomety, mikrofon řidiče, informační panely BUSE, USB porty