Servis na palubě

Autobusy

Všechny autobusové spoje Arriva express jsou zajištěny moderními vozidly pro dálkovou dopravu. K výbavě vozidel patří především:

  • připojení k internetu pomocí bezplatné sítě Wi-Fi
  • klimatizace
  • polohovatelná sedadla, které můžete nejen sklopit, ale i vysunout do uličky
  • dostatek místa na nohy
  • bezpečnostní pásy
  • stolek na odložení drobných věcí
  • háček na zavěšení saka, kabátu či bundy
  • opěrka pro ruce i nohy

Vlaky

Pohodlná sedadla, dostatečný prostor, skvělé podmínky pro práci a promyšlené detaily jsou základem příjemného cestování. K dispozici je vám také stevard nebo stevardka.

Interiér

Zárukou pohodlí jsou polohovatelné sedačky Borcad Regio+ v provedení první třídy s šířkou 51 cm a velkorysou roztečí. V opěradle před vámi je k dispozici dostatečně velký stolek pro pohodlnou práci nebo občerstvení. Vybraná místa jsou vybavena elektrickými zásuvkami 230 V. Na palubě je k dispozici rychlé bezdrátové připojení k internetu na bázi technologie 4G/LTE všech dostupných mobilních operátorů.

Klidová zóna

Speciální klidová zóna poskytuje ještě větší prostor pro váš komfort. V této oddělené části vlaku je zakázáno používání mobilních telefonů nebo hlasitý hovor, a je tedy ideální pro relaxaci během cesty. Pro vaše větší pohodlí si přímo na palubě můžete zapůjčit pohodlnou deku a polštář. Při nákupu jízdenek naleznete tato místa pod čísly 11 až 26.

Dětská zóna

Ve vlaku máme prioritně vyhrazena místa pro cestující s dětmi, která jsou umístěna v patřičně vyzdobeném prostoru. Nacházejí se blíže k nástupnímu prostoru, kde lze pohodlně zaparkovat kočárek. Při nákupu jízdenek naleznete tato místa pod čísly 181 až 188.

Občerstvení a doplňky

Už nemusíte na poslední chvíli hledat občerstvení na nádraží, v našich vlacích si můžete z palubního menu vybrat slané i sladké občerstvení, stejně jako teplé a studené nápoje. 

Osoby se sníženou pohyblivostí

Pro bezproblémový nástup osob se sníženou pohyblivostí vždy doporučujeme využít asistence našeho personálu. Dejte nám o sobě, prosím, nejpozději 48 hodin před cestou vědět, abychom mohli vše připravit. Obraťte se na náš tým péče o zákazníky

SMS jízdenka

Pro vaše pohodlí a také s ohledem na životní prostředí využíváme jednoduché identifikace jízdenky zakoupené v našem e-shopu pomocí trojmístného kódu, který najdete v potvrzení zaslaného buď e-mailem (PDF) nebo na mobilní telefon (SMS). Ten stačí k tomu, abyste mohli cestu nastoupit. 

SMS jízdenka