ARRIVA vlaky s.r.o.

Společnost ARRIVA vlaky je členem skupiny Arriva a zaměřuje se na železniční dopravu v České republice a jejím nejbližším okolí.

V roce 2013 působila čtvrt roku na lince Praha – Kralupy nad Vltavou, systematicky pak vstoupila na český železniční trh až na počátku roku 2016 dvěma novými linkami Praha – Benešov u Prahy a Praha – Trenčín.

Cílem společnosti je přispět k liberalizaci železniční dopravy v Česku a přinést na zdejší železniční trh další prvky konkurence. Chceme nabídnout cestujícím nové služby, které železniční doprava na příslušných relacích doposud nenabízí.

Zároveň se pravidelně hlásíme do všech výběrových řízení, která jednotliví objednatelé (Ministerstvo dopravy nebo kraje) vyhlašují na zabezpečení dopravních služeb ve veřejném zájmu v železniční dopravě. Přitom zkušenosti z minulých soutěží proběhlých jak v České republice, tak i v zahraničí ukazují, že ve výběrových řízení nabízejí dopravci objednatelům zpravidla lepší servis za nižší cenu než dopravci provozující své služby na základě přímého zadání. Z toho důvodu společnost ARRIVA vlaky pravidelně apeluje na představitele krajů a státu, aby zvyšovali komfort na dotovaných železničních linkách tím, že budou hledat dopravce v otevřených výběrových řízeních.

Novinky

+10 dalších novinek

Siemens Desiro na lince S49

Tento týden nasadíme jednotky Siemens Desiro na linku S49.